Moje wakacje

Pokaż nam swoje wakacje!

Alwernia

Alwernia

Mapa

Opis

Alwernia to miasto i jednocześnie gmina położona nad Wisłą, pełna bogactw przyrodniczo-kulturowych, posiadająca liczne atrakcje turystyczne. Jedną z nich, oprócz zabytków takich jak Klasztor OO. Bernardynów i rynek w Alwerni z unikatowymi domami podcieniowymi z XVIII i XIX wieku, jest Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, najstarsze w Polsce, z bogatym zbiorem eksponatów pochodzących z różnych regionów i okresów dziejowych. Wyjątkowo cenne są odrestaurowane przez strażaków samochody pożarnicze z początku ubiegłego stulecia.

Inną niebywałą atrakcję stanowi „Ekomuzeum Alwernia" obejmujące Warsztat rzemiosła garncarskiego z Izbą Tradycji Regionalnych oraz Zespół osobliwości geologiczno - przyrodniczych Jury, takich jak jurajskie Skały Gaudynowskie, uznane za rezerwat przyrody nieożywionej, źródła czystej jurajskiej wody oraz Arkoza Kwaczalska czyli skrzemieniałe pnie araukarii karbońskich. 

Przez Alwernię prowadzą liczne szlaki piesze i rowerowe (lokalne ale także regionalne: Szlak Papieski, Architektury Drewnianej i międzynarodowe: Kraków -Morawy-Wiedeń Greenways, Eurovelo R4, Szlak Maryjny) wiodące obok zabytków historii i przez najciekawsze zakątki gminy.

Osoby poszukujące ciszy i wiejskiego klimatu znajdą tu wspaniałe miejsca do rekreacji i wypoczynku: malownicze widoki, duże kompleksy leśne, zalew „Skowronek" z zapleczem rekreacyjno - sportowym oraz łowiska dla wędkarzy.

Źródło: http://www.alwernia.pl

Komentarze

    Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.